KONSULTACJE SPOŁECZNE

W piątek (22.02) w sali sesyjnej na ul. Toruńskiej w Lisewie odbyła się debata społeczna pod nazwą „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” oraz konsultacja dotycząca odtworzenia Posterunku Policji w Lisewie. W spotkaniu udział wzięło około 30 osób.

W piątek (22.02) o godz. 17.00 w sali sesyjnej, znajdującej się na ul. Toruńskiej w Lisewie odbyła się debata społeczna pod nazwą „Bezpieczeństwa w ruchu drogowym” oraz konsultacja społeczna dotycząca odtworzenia Posterunku Policji w Lisewie. W przedsięwzięciu udział wzięło około 30 osób.

Na początku spotkania Komendant Powiatowy Policji w Chełmnie nadkom. Andrzej Szczepański oraz Wójt Gminy Lisewo Pan Jakub Kochowicz przywitali uczestników, wśród których nie zabrakło przedstawicieli lokalnych władz oraz mieszkańców powiatu chełmińskiego. Podczas debaty mł. asp. Łukasz Tomaszewski omówił między innymi działanie aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, Moja Komenda oraz przedstawił dane statystyczne dotyczące bezpieczeństwa na terenie powiatu chełmińskiego, nawiązując głównie do gminy Lisewo oraz Papowo Biskupie.

Ponadto w drugiej części spotkania funkcjonariusz przedstawił podstawowe kwestie związane z planowanym w 2019r. odtworzeniem Posterunku Policji w Lisewie. Policjant omówił między innymi strukturę, plan działania oraz cele przedsięwzięcia. Uczestniczące w debacie osoby chętnie zadawały pytania oraz zgłaszały własne wnioski.


 

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony