Wiadomości

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Chełmnie

Data publikacji 29.01.2024

32. Finał WOŚP w powiecie chełmińskich przebiegł w spokojnej i miłej atmosferze. Było bezpiecznie. Policjanci nie odnotowali zdarzeń związanych z kwestowaniem, a także w trakcie imprez towarzyszących.

28 stycznia odbyła się już 32. edycja największej imprezy charytatywnej w Polsce, bo prowadzonej na terenie całego kraju. W powiecie chełmińskim odbyło się kilka kameralnych przedsięwzięć na terenie poszczególnych gmin, a także szereg inicjatyw w samym Chełmnie z największą, która odbyła się na płycie rynku. W tym wydarzeniu udział wzięli również chełmińscy policjanci.

Mundurowi, dbali o bezpieczeństwo kwestujących osób, ale także aktywnie wzięli udział w samej imprezie. Przedstawiciel policji spotkał się w niedzielny poranek z wolontariuszami, którym przekazał ostatnie wskazówki na temat bezpieczeństwa w trakcie kwestowania.

Policjanci swoje stanowisko mieli również koło chełmińskiego ratusza, gdzie odwiedzający je uczestnicy imprezy mogli otrzymać materiały promocyjne, obejrzeć policyjny sprzęt, a nawet wsiąść do radiowozu.

Ze sceny ustawionej na rynku prowadzona była także licytacja, w trakcie której sprzedane zostało zaproszenie do Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie, przekazane kilka dni wcześniej organizatorom zbiórki. Jak się okazało, kilkuminutowy pobyt w policyjnym areszcie wzbudził zainteresowanie licytujących osób, ponieważ udało się uzyskać całkiem poczciwą sumę.

Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoja cegiełkę do 32. Finału WOŚP.

  • policjant pozuje do zdjęcia z dziećmi, które siedzą w radiowozie
  • policjant pozuje do zdjęcia z dziećmi
  • policjantka stoi przy radiowozie
Powrót na górę strony