Wiadomości

Uciekał samochodem przed policjantami. Swoją jazdę zakończył w przydrożnych zaroślach

Data publikacji 15.05.2023

Kierowca osobowego volkswagena najpierw nie zastosował się do wydanego przez policjantów sygnału do zatrzymania, później uciekał przed oznakowanym radiowozem. Teraz może trafić za kratki nawet na 5 lat.

W niedzielne popołudnie (14 maja 2023 roku), policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Chełmna, w miejscowości Kolno postanowili skontrolować kierowcę jadącego golfa. Ten, na widok sygnału wydanego przez mundurowych przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Uciekający kierowca nie zwracał uwagi na jadący za nim radiowóz i wysyłane przez niego sygnały świetlne i dźwiękowe.

Pościg zakończył się po kilku kilometrach. W Nowejwsi Chełmińskiej, na ostrym łuku drogi kierowca wpadł w poślizg i wjechał w przydrożne zarośla. Mężczyzna podjął jeszcze próbę pieszej ucieczki, ale szybko został obezwładniony przez policjantów. Okazało się, że kierowcą był 27-latek mieszkający w gminie Chełmno. uciekał, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania. W chwili badania nie był pod wpływem alkoholu ani środków odurzających.

W pojeździe, oprócz kierującego znajdował się pasażer. Szczęśliwie, w wyniku tego zdarzenia nikomu nic się nie stało. Samochód uciekiniera został odholowany na parking strzeżony.

Mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat, a także  zakaz prowadzenia pojazdów.  

  • czarny pojazd stoi w zaroślach przy nim stoją umundurowani policjanci a na drodze ustawiony jest radiowóz
  • policjanci stoją przy radiowozie
  • policjanci przeszukują stojący w zaroślach samochód
Powrót na górę strony