Wiadomości

Areszt dla dwóch mieszkańców Chełmna za handel narkotykami

Data publikacji 18.10.2023

Na 3 miesiące tymczasowo do aresztu trafili mężczyźni podejrzani o wprowadzanie do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych. W mieszkaniu jednego z nich chełmińscy policjanci znaleźli niemal 1,5 kg narkotyków. Obu grozi kara od 2 do 12 lat więzienia.

Kłopoty dwóch mieszkańców Chełmna rozpoczęły się od kontroli drogowej, którą przeprowadzili w niedzielne popołudnie (15 października) funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Policjanci, w trakcie kontroli, znaleźli przy kierującym motorowerem niewielką ilość narkotyków. Badanie narkotestem wykazało również, że mężczyzna kierował pod ich wpływem.

Mundurowi przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanego kierowcy i okazało się, że w jego mieszkaniu znajdowała się marihuana, amfetamina, exstasy i inne zabronione substancje o łącznej wadze niemal 1,5 kg. W mieszkaniu przebywał także kompan motorowerzysty. Obaj mężczyźni (35 i 19l.) zostali zatrzymani, a policjanci zabezpieczyli znalezione narkotyki.

Mężczyźni, na podstawie zgromadzonego przez kryminalnych materiału dowodowego, usłyszeli zarzuty udziału w obrocie znaczną ilością środków odurzających i substancji psychotropowych. Decyzją Sądu Rejonowego w Chełmnie trafili tymczasowo do aresztu na 3 miesiące. Za czyn, którego się dopuścili grozi im kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.  

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci stoją z zatrzymanym przed drzwiami prokuratury

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 30.71 MB)

Powrót na górę strony