Wiadomości

Podejrzany o podpalenia pojazdów w Chełmnie trafił do aresztu

Data publikacji 24.10.2023

Na 3 miesiące tymczasowo do aresztu trafił mężczyzna, który jest podejrzany o podpalenie dwóch pojazdów i uszkodzenie trzech kolejnych. Zatrzymany działał w warunkach recydywy, dlatego może trafić do więzienia nawet na 7,5 roku.

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek (19 października 2023). Policjanci i strażacy z Chełmna otrzymali zgłoszenie, dotyczące płonących pojazdów, które były zaparkowane od siebie w pewnej odległości. Wykonane przez funkcjonariuszy czynności wykazały, że dwa pojazdy zostały podpalone, natomiast trzy stojące w ich pobliżu zostały uszkodzone.

Działania chełmińskich mundurowych doprowadziły do zatrzymania podejrzanego o dokonanie tych czynów. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec Chełmna, który odsiadywał już wyrok za podobne przestępstwa.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na postawienie podejrzanemu zarzutów, dotyczących uszkodzenia 5 pojazdów. Sąd Rejonowy w Chełmnie przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec 30-latka tymczasowy 3-miesięczny areszt.

W związku z tym, że mężczyzna działał w warunkach recydywy, za swoje czyny może trafić do więzienia na czas od 3 miesięcy do nawet 7,5 roku.  

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.1 MB)

Pliki do pobrania

  • 195.85 KB
    Deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony