Wiadomości

WSPÓLNIE DEBATOWALI O BEZPIECZEŃSTWIE

Data publikacji 01.07.2014

"WIDZĘ - REAGUJĘ - ZAPOBIEGAM" to hasło wczorajszej debaty społecznej zorganizowanej przez chełmińskich policjantów, w której udział wzięli między innymi mieszkańcy powiatu.

"WIDZĘ - REAGUJĘ - ZAPOBIEGAM" to hasło wczorajszej debaty społecznej zorganizowanej przez chełmińskich policjantów, w której udział wzięli między innymi mieszkańcy powiatu. Była to dobra okazja do przedyskutowania problematyki związanej z poczuciem bezpieczeństwa oraz moment aby podzielić się z mundurowymi informacjami, uwagami i spostrzeżeniami o miejscach szczególnie uciążliwych społecznie. Do debaty czynnie włączyli się przedstawiciele lokalnych władz, pracownicy instytucji pomocowych oraz służby mundurowe pełniące służbę w naszym powiecie. 
  

Wczoraj w samo południe (17.06.) w auli Liceum Ogólnokształcącego w Chełmnie odbyła się druga już w tym miesiącu debata społeczna. Tym razem hasłem przewodnim były trzy krótkie lecz bardzo konkretne słowa "WIDZĘ - REAGUJĘ - ZAPOBIEGAM". Takie hasło miało na celu uświadomienie  uczestnikom debaty, że oni również mają wpływ na bezpieczeństwo. Głównym organizatorem spotkania był Komendant Powiatowy Policji w Chełmnie mł. insp. Mirosław Elszkowski. Do współpracy zaprosił gospodarza powiatu - starostę Wojciecha Bińczyka oraz burmistrza Mariusza Kędzierskiego jako gospodarza miasta. Nie zabrakło także wójtów gmin, przedstawicieli władz lokalnych, podmiotów i instytucji pomocowych, a także szefów służb mundurowych na co dzień współpracujących z policją. Do debaty na temat bezpieczeństwa zaproszono przedstawicieli placówek oświatowych pracujących z młodzieżą oraz sołtysów poszczególnych wsi, którzy najlepiej znają swoich mieszkańców i ich problemy. Podczas dwugodzinnego spotkania poruszono takie obszary tematyczne jak:

- zagrożenia przestępczością, z uwzględnieniem kategorii przestępstw najbardziej uciążliwych społecznie (kradzież, kradzież z włamaniem, uszkodzenie rzeczy, uszczerbek na zdrowiu,        rozboje, bójka lub pobicie, kradzież samochodu), 
- zapobieganie przemocy w rodzinie,
- poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania i miejscach publicznych,
- bezpieczeństwo w ruchu drogowym,
- zdarzenia i zjawiska szczególnie uciążliwe społecznie.

Podczas omawiania poszczególnych bloków tematycznych uczestnicy chętnie włączali się do dyskusji, przekazywali swoje uwagi, sugestie i spostrzeżenie. Dyskutowali nad sposobami, metodami i formami poprawy poczucia bezpieczeństwa. 
                                         

Na zakończenie spotkania komendant chełmińskiej jednostki przyjął zobowiązanie od uczestników, że w sprawach poruszanych problemów i złożonych wniosków nawiąże kontakt z  podmiotami  odpowiedzialnymi za realizację poszczególnych zadań celem wypracowania metod i form zmierzających do poprawy obecnego stanu.

                                          

Powrót na górę strony