MUNDUROWI PODSUMOWALI MINIONY ROK
Data publikacji 13.03.2013
Dla mieszkańców naszego powiatu miniony rok to mniej przestępstw, a także mniej ofiar śmiertelnych na drogach i osób rannych. Dla policjantów to codzienna praca. Na rocznej odprawie kadry kierowniczej, w obecności Zastępcy Komendanta ...
Dla mieszkańców naszego powiatu miniony rok to mniej przestępstw, a także mniej ofiar śmiertelnych na drogach i osób rannych. Dla policjantów to codzienna praca. Na rocznej odprawie kadry kierowniczej, w obecności Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy chełmińscy policjanci podsumowali rok 2012. Omówili również cele, założenia i strategie na kolejne lata. Wszystko po to aby mieszkańcy czuli się bezpieczniej, a ich zaufanie do organów ścigania zwiększała się.
Podczas odprawy podsumowano codzienną pracę chełmińskich funkcjonariuszy. Omówiono wyniki i efekty uzyskane w służbie oraz rodzaje zdarzeń odnotowanych w minionym roku . Na terenie powiatu chełmińskiego zmniejszyła się liczba osób zabitych i rannych. Zmniejszyła się również liczba kolizji drogowych. Mniej było w roku 2012 kradzieży i włamań, rozbojów oraz uszkodzeń mienia.
Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Wiesław Domański oraz Komendant Powiatowy Policji w Chełmnie insp. Cezary Cosban-Woytycha podziękowali funkcjonariuszom i pracownikom za wkład wniesiony w uzyskane, dobre efekty. Inspektor Domański określił priorytety działań, jakie stawia przed sobą Policja na lata 2013 – 2015, w tym m.in. wynikające z oczekiwań społecznych.
Jednym z najważniejszych zamierzeń na 2013 r. jest poprawa reakcji Policji na zgłoszenie obywatela. Chodzi o wzmocnienie przeświadczenia, że jeśli jest ktoś, kto potrzebuje naszej pomocy i zwraca się o nią, to my mamy tej pomocy udzielić i mamy to zrobić jak najszybciej. I dotyczy to wszystkich, nie tylko – skądinąd bardzo ważnej – służby dyżurnej. Dotyczy to ruchu drogowego, ogniw patrolowo - interwencyjnych, służby kryminalnej, ale i logistyki.
Druga kwestia to udział Policji w Narodowym Programie Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W ubiegłym roku wspólnie z wieloma innymi podmiotami Policja doprowadziła do znaczącego spadku liczby wypadków drogowych, zabitych i rannych. Choć będzie to bardzo trudne, musimy zrobić wszystko, by tę tendencję utrzymać. Temu ma służyć na przykład kadrowe wzmocnienie służby ruchu drogowego oraz na większy nacisk na profilaktykę i edukację, bo poza represją to jedyne narzędzie, jakim w tym zakresie dysponujemy.
Trzeci element to kontynuacja działań na rzecz bezpieczeństwa imprez masowych. Ważnym wyzwaniem będzie dla mundurowych zintegrowanie na poziomie województwa wszystkich podmiotów i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo imprez masowych i zwiększenie ich poziomu świadomości o odpowiedzialności, jaką ponoszą. Musimy skończyć z przeświadczeniem, że Policja jest jedynym podmiotem odpowiedzialnym za to, co dzieje się na imprezach masowych i wokół nich.