POLICJANT - to jest zawód !!!
Dziesięć wolnych wakatów czeka w chełmińskiej komendzie na młodych, ambitnych i nie bojących się nowych wyzwań osób...
CZAS NA MUNDUR
- dziesięć wakatów czeka …
W Komendzie Powiatowej Policji w Chełmnie czeka dziesięć wolnych wakatów dla osób, które nie boją się wyzwań, nocna służba im nie straszna a dobro i bezpieczeństwo drugiego człowieka jest najważniejsze.
Wystarczy dobrze zastanowić się „co chcę w życiu robić”, przyjść do wydziału kadr i dowiedzieć się wszystkiego o rekrutacji, co pozwoli zostać policjantem...
Jak zostać policjantem ???
Dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia Komendant Powiatowy Policji w Chełmnie ma bardzo dobrą propozycję – możesz zostać policjantem.
To zawód dla ludzi z pasją. Dużo wymagający i dużo dający w zamian.
Spróbuj, bo naprawdę warto!!!!
Każdy, kto chciałby wstąpić w szeregi tej formacji musi spełnić następujące wymagania:
posiadać polskie obywatelstwo,
posiadać nieposzlakowaną opinię,
być niekaranym,
korzystać z pełni praw publicznych,
posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.
Tyle mówią podstawowe wymogi formalne. Jeżeli je spełniasz, to znaczy, że możesz rozpocząć starania o przyjęcie do służby.
Krok pierwszy to złożenie dokumentów niezbędnych do przyjęcia.
Dokumenty należy składać osobiście w komórce kadrowej komendy powiatowej/miejskiej – najbliższej miejsca zamieszkania.
Przygotuj niżej wymienione dokumenty i ułóż je w następującej kolejności:
podanie o przyjęcie do służby w Policji skierowane do komendanta wojewódzkiego Policji. W podaniu wymień konkretną jednostkę, w której chciałbyś pełnić służbę. Możesz wskazać tylko jedną komendę, do której chcesz się dostać.
wypełniony kwestionariusz osobowy (tylko część A i C).
odręcznie napisany życiorys – może być formie opisowej lub CV,
kserokopie dokumentów (nie odpisy) potwierdzających posiadane wykształcenie oraz kwalifikacje zawodowe (oryginały przynieś ze sobą do wglądu przez pracownika kadr).
Oprócz składanych dokumentów i oryginałów potwierdzających wykształcenie – do wglądu, należy mieć ze sobą dowód osobisty, a osoby podlegające kwalifikacji wojskowej dodatkowo książeczkę wojskową.
W momencie złożenia dokumentów rozpoczyna się postępowanie kwalifikacyjne.
Podczas pierwszej rozmowy dowiesz się jak przebiega dalsza procedura doboru. Pracownicy komórek ds. doboru przekażą Ci także podstawowe informacje na temat służby w Policji – podadzą terminy przyjęć, warunki szkoleń, wysokość zarobków, informacje dotyczące umundurowania itd.
Podczas rozmowy lub w późniejszym terminie otrzymasz skierowanie na test wiedzy ogólnej i test sprawności fizycznej, które odbywają się we wskazanej szkole Policji (jednej z pięciu w kraju).
Następnie rozpoczną się kolejne etapy:
1. Test wiedzy.
2. Test sprawności fizycznej
3. Badania psychologiczne.
4.Wywiad zorganizowany
5. Komisja lekarska
Podsumowując: postępowanie kwalifikacyjne do służby w Policji składa się z etapów nie punktowanych (złożenie dokumentów, sprawdzenie dokumentów, rozmowa wstępna i komisja lekarska) oraz punktowanych (test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz wywiad zorganizowany). Szczegółowa punktacja dostępna jest w Informatorze dla kandydata.
Po przyjęciu do służby pojedziesz na ok. 7 miesięcy na szkolenie zawodowe podstawowe do jednej ze szkół Policji.
A potem - do służby.
Zostałeś przecież policjantem!!!