Wiadomości

Jechał 121 km/h na „siedemdziesiątce" - stracił prawo jazdy i słono zapłacił

Niebezpieczna jazda zakończyła się surowymi konsekwencjami dla kierowcy z powiatu toruńskiego. Mężczyzna rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego, przekraczając dozwolona prędkość o ponad 50 km/h.

W środę (1.04.2026), po godzinie 15:00 w Trzebiełuchu, policjanci ruchu drogowego z Chełmna prowadzili kontrolę prędkości. W trakcie działań zatrzymali 62-letniego kierowcę fiata, który poza obszarem zabudowanym jechał z prędkością 121 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h.

Kierujący przekroczył dozwolona prędkość o 51 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi. Funkcjonariusze zatrzymali mu również prawo jazdy.

Policjanci przypominają, że obowiązujące przepisy ruchu drogowego zostały zaostrzone, a kierowcy łamiący ograniczenia prędkości muszą liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami. Nadmierna prędkość wciąż pozostaje jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego funkcjonariusze apelują o rozwagę, przestrzeganie przepisów i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. 

Powrót na górę strony