Wiadomości

Zaatakował ratowników medycznych. Teraz grozi mu 10-letnia kara pozbawienia wolności

Data publikacji 24.05.2024

Mieszkaniec Chełmna, do którego została wezwana karetka pogotowia wyciągnął nóż i ruszył w kierunku ratowników medycznych, którzy przyjechali udzielić mu pomocy. Policjanci zatrzymali sprawcę napaści, który teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

W środę (22 maja 2024), policjanci chełmińskiej jednostki otrzymali zgłoszenie, dotyczące mężczyzny, który zaatakował personel medyczny wykorzystując do tego celu nóż. Zawiadomieni funkcjonariusze szybko dotarli pod wskazany adres i zatrzymali napastnika. Mundurowi na miejscu zabezpieczyli również nóż, którym posługiwał się mężczyzna.

Karetkę na miejsce wezwała kobieta, która opiekowała się mężczyzną i odwiedzała go co jakiś czas. Po przybyciu na miejsce medyków, napastnik wyciągnął nóż i zadał nim cios, jednak do tragedii nie doszło tylko dlatego, że zaatakowany ratownik wykonał unik i wspólnie z kolegą obezwładnili 51-latka.

Przypominamy, że za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego, działając wspólnie i w porozumieniu z inną osobą lub wykorzystując do tego celu broń palną, nóż lub inny niebezpieczny przedmiot albo środek obezwładniający grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. W sytuacji, kiedy na skutek takiej napaści dojdzie do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu funkcjonariusza lub osoby przybranej, wymiar kary zwiększony jest do lat 15.     

Powrót na górę strony