Wiadomości

„Kręcimy Bezpieczeństwo” w Powiecie Chełmińskim

Data publikacji 23.05.2024

3 czerwca 2024 roku na terenie ośrodka wypoczynkowego nad jeziorem Starogrodzkim, jak co roku odbędzie się impreza pod nazwą „Kręcimy Bezpieczeństwo w Powiecie Chełmińskim”. Uczestnicy przedsięwzięcia będą mieli okazję obejrzeć sprzęt, wykorzystywany przez służby ratownicze i Policję, a także przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W trakcie imprezy, której organizatorami są Komenda Powiatowa Policji w Chełmnie, Państwowa Straż Pożarna w Chełmnie i Stowarzyszenie Sportów Wodnych „DRAGON” Chełmno, obecni na niej goście będą mieli okazję z bliska popatrzeć na sprzęt ratowniczy, pojazdy straży pożarnej, policyjne radiowozy, furgon Straży Granicznej i wojskowe ciężarówki, sprzęt Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i ratowników medycznych.

Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji, zarówno dla młodszych, którym dedykowana jest ta impreza, jak również starszych uczestników. Zgodnie z hasłem przewodnim, głównym celem całego przedsięwzięcia jest szeroko pojęte bezpieczeństwo, zarówno na drogach, jak i miejscach uprawiania letniej rekreacji. Policjanci przypomną o zasadach zgłaszania zdarzeń, dzwoniąc pod numer alarmowy. Ratownicy przypomną zasady udzielania pomocy osobom poszkodowanym, a także opowiedzą o bezpieczeństwie w rejonach akwenów.

Na uczestników będzie czekało wiele innych atrakcji, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w akcji, która jest połączeniem zabawy z edukacją, mającej na celu poprawę świadomości związanej z bezpieczeństwem.

Patronami imprezy są:

Starostwo Powiatowe w Chełmnie

Urząd Miasta Chełmna

Serdecznie zapraszamy    

Powrót na górę strony