Wiadomości

Policjantki z Chełmna z wizytą u przedszkolaków

Data publikacji 20.05.2024

O tym, czym zajmują się policjanci w swojej pracy i jakiego sprzętu używają w trakcie pełnienia służby opowiadały dzieciom funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie. Policjantki omówiły również najważniejsze kwestie związane z bezpiecznym korzystaniem z dróg i chodników, a także obowiązków pasażera w ich wieku w trakcie jazdy samochodem.

Dzielnicowa rejonu, w którym znajduje się Szkoła Podstawowa w Małych Łunawach i policjantka zajmująca się na co dzień profilaktyką odwiedziły przedszkolaków tamtejszej szkoły. Panie opowiedziały dzieciom, czym, oprócz wypisywania mandatów i łapania złodziei zajmują się stróże prawa. Przedszkolaki mogły zobaczyć niezbędne wyposażenie policjanta w służbie i policyjny radiowóz. Były również pytania na tematy, które trapiły najmłodszych uczestników spotkania.

Nie obyło się też bez poruszenia tematu bezpieczeństwa na drogach. Policjantki przypomniały, w jaki sposób zachowywać się w trakcie spacerów czy drogi do szkoły idąc pieszo, a także obowiązku korzystania z fotelików w czasie jazdy samochodem.    

Powrót na górę strony