Wiadomości

Kierował po narkotykach, jednak to jego pasażerowie mogą ponieść większe konsekwencje

Data publikacji 15.05.2024

Chełmińscy policjanci zatrzymali cztery osoby, które były poszukiwane w celu wyjaśnienia okoliczności popełnionego wcześniej przestępstwa. Okazało się, że troje z nich usłyszało zarzuty za popełnienie różnych przestępstw.

W sobotę (11 maja 2024), chełmińscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, dotyczące pożaru budynku w miejscowości Bieńkówka. Już po całym zdarzeniu mundurowi zatrzymali pojazd, którym podróżowały osoby, mogące mieć związek z tym zdarzeniem.

W trakcie wykonywania czynności okazało się, że kierowca kontrolowanego pojazdu był pod wpływem środków odurzających, a jeden z pasażerów posiadał 25 gramów zabronionych substancji, które zostały zabezpieczone przez mundurowych.

Kierujący pojazdem 32-latek za jazdę pod wpływem narkotyków stracił prawo jazdy, a oprócz tego grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności do dwóch lat. Większe konsekwencje grożą 33-letniej kobiecie i jej 29-letniemu koledze. Ta pierwsza może trafić za kratki na 8 lat za sprowadzenie niebezpieczeństwa powszechnego poprzez zaprószenie ognia, natomiast mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia za posiadanie i udzielanie środków odurzających. Osoby te zostały objęte dozorem policyjnym.

Powrót na górę strony