Wiadomości

Jechał pijany, złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany listem gończym

Data publikacji 10.05.2024

Policjanci chełmińskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli auto osobowe, którego kierowca od ponad roku był poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił za kratki za wcześniej popełnione przestępstwo, a za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów może posiedzieć kolejne kilka lat.

Funkcjonariusze ogniwa ruchu drogowego z Chełmna realizowali czynności w ramach wojewódzkich działań „Trzeźwy kierujący” na drodze krajowej nr 91 w Chełmnie. W trakcie tych działań skontrolowali pojazd, którym kierował 31-letni mieszkaniec Chełmna. Sprawdzenie w policyjnym systemie wykazało, że kontrolowany mężczyzna od dłuższego czasu ukrywa się przed organami ścigania, ponieważ ciąży na nim wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Mężczyzna w chwili kontroli miał w organizmie prawie promil alkoholu, a ponadto złamał czteroletni zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd za jazdę w stanie nietrzeźwości. Policjanci doprowadzili poszukiwanego do zakładu karnego, a tam poczeka na kolejny wyrok, ponieważ za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu kolejne pięć lat odsiadki.  

Powrót na górę strony