Wiadomości

Majówka w powiecie chełmińskim pod znakiem nietrzeźwych kierujących

Data publikacji 06.05.2024

Tegoroczny weekend majowy w powiecie chełmińskim był bezpieczny pod kątem sytuacji na drogach, jak również biorąc pod uwagę sytuacje związane z uprawianiem rekreacji i wypoczynku. Niestety w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kółko po wcześniejszym spożywaniu alkoholu.

Zaledwie trzy niegroźne kolizje odnotowali chełmińscy mundurowi w trakcie trwającego weekendu majowego, a trzeba przyznać, że ruch na drogach był spory. Wśród kierowców ponownie znaleźli się tacy, którzy postanowili kierować pojazdami będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali sześć takich osób, a także jednego, który kierował pomimo orzeczonego wobec niego zakazu prowadzenia pojazdów za wcześniejszą jazdę po alkoholu.

Działania prewencyjne, realizowane przez policjantów przed i w trakcie majowego wypoczynku, a także rozsądek zdecydowanej większości użytkowników dróg i osób uprawiających szeroko pojętą rekreację sprawiły, że minioną majówkę źle wspominać będą tylko ci, którzy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami, a nie rodziny ofiar.    

Powrót na górę strony