Wiadomości

Majówka 2024 – odpoczywajmy i uważajmy

Data publikacji 02.05.2024

Długi weekend majowy to czas wzmożonego przemieszczania się użytkowników dróg w miejsca wypoczynku lub do swoich bliskich, a także pierwsza w tym roku okazja do uprawiania rekreacji na świeżym powietrzu.

Tegoroczna majówka może potrwać trochę dłużej dla osób, które w odpowiedni sposób skonfigurowały swój urlop wypoczynkowy. Z takiej możliwości skorzystali szczególnie ci, którzy planowali bardziej odległe wyjazdy. Czas wyjazdów to wzmożony ruch pojazdów, dlatego musimy być bardziej ostrożni i uważać na to, co dzieje się na drogach. Chełmińscy policjanci tylko 1 maja zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców, dlatego ostrzegamy i przestrzegamy przed wsiadaniem za kółko lub jednoślad pod spożyciu alkoholu, bo tu na łagodne traktowanie przez stróżów prawa nie mamy co liczyć.

Mundurowi z chełmińskiej komendy patrolują główne ciągi komunikacyjne, kontrolują trzeźwość kierowców i prędkość, z jaką poruszają się pojazdy. Negatywne zachowania kierowców obserwowane są także z góry. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie do tego celu wykorzystują drona, który rejestruje wykroczenia popełniane na drogach. Funkcjonariusze skupiają się na wykroczeniach nieprawidłowego wyprzedzania i niestosowania się do nakazu zatrzymania przy wyjazdach z dróg podporządkowanych.

Majówka to jednak nie tylko przemieszczanie się po drogach. To czas spędzania czasu na świeżym powietrzu, do czego zachęca piękna pogoda. Bądźmy rozważni w trakcie grillowania, spędzania czasu przy ognisku, na biwaku w lesie czy wreszcie nad akwenami. Tereny przy zbiornikach wodnych są kontrolowane przez wspólne patrole policjantów z Chełmna i strażników Społecznej Straży Rybackiej, zarówno z brzegu jak i z wykorzystaniem środków pływających.

Pamiętajmy, że nadmierna brawura, szczególnie pod wpływem alkoholu może zakończyć się tragicznie. Zróbmy wszystko, aby wspomnienia z tegorocznej majówki były tylko pozytywne

Powrót na górę strony