Wiadomości

Działania „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego” w Chełmnie

Data publikacji 05.04.2024

5 kwietnia 2024 roku jest dniem, kiedy policjanci w województwie kujawsko-pomorskim prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego poruszających się na pieszo, a także pojazdami jednośladowymi. W Chełmnie w ujawnianiu niezdyscyplinowanych kierowców i pieszych pomaga dron.

Kierowcy, bez względu na to, jakim poruszają się pojazdem, a także piesi na terenie całego województwa muszą mieć się na baczności. Kujawsko-pomorscy policjanci nadzorują ruch w rejonach przejść dla pieszych, kontrolują prędkość pojazdów w miejscach, gdzie jest duże natężenie ruchu pieszych oraz patrolują ulice pod kątem nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów na chodnikach i przy „pasach”.

Przestrzegać przepisów muszą również piesi i kierujący pojazdami jednośladowymi. Do wielu zdarzeń drogowych dochodzi również przez ich nieostrożność i lekkomyślność, dlatego stróże prawa również ich zachowaniom przyglądają się bacznie.

Chełmińscy funkcjonariusze w trakcie realizacji zadań do działań „NURD” wykorzystują drona, którego kamera ze szczegółami rejestruje nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego.

Bądźmy czujni i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego. Wzmożone działania policjantów na terenie województwa kujawsko-pomorskiego prowadzone będą do późnych godzin wieczornych.

  • znak drogowy pionowy z informacją o przejściu dla pieszych i obowiązku zatrzymania pojazdu
  • policjant trzyma w ręku panel sterowania dronem
  • policjant trzyma w ręku panel sterowania dronem i obserwuje wyświetlany na ekranie widok z kamery
  • dron unosi się nad ziemią w pobliżu radiowozu oznakowanego policji
  • policjanci legitymują uczestniczkę ruchu drogowego która trzyma rower
  • policjanci legitymują rowerzystę
Powrót na górę strony