Wiadomości

O bezpiecznych feriach mówili w szkole w Lisewie

Data publikacji 25.01.2023

Policjanci z Chełmna i posterunku z Lisewa, a także strażacy z OSP w Lisewie opowiadali uczniom Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Lisewie, jak bezpiecznie korzystać z atrakcji w trakcie zimowych ferii. Te w naszym województwie zaczynają się już w przyszłym tygodniu.

Policjanci i strażacy odwiedzili dzieci ze szkoły w Lisewie, które już żyją feriami zimowymi. Mundurowi tłumaczyli, jak zachowywać się na drogach, a także w pobliżu akwenów wodnych, stoków śnieżnych i w górach.

W trakcie spotkania instruktorzy przypomnieli o zasadach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także algorytmie zgłaszania sytuacji kryzysowej dzwoniąc pod numer alarmowy.

Tydzień, poprzedzający zimową przerwę od zajęć w szkołach jest bardzo pracowitym okresem dla funkcjonariuszy, którzy odwiedzają szkoły w naszym powiecie i przestrzegają dzieci i młodzież ryzykownymi i lekkomyślnymi zachowaniami w trakcie wypoczynku. Jeszcze w tym tygodniu mundurowi spotkają się z uczniami w kolejnych placówkach powiatu chełmińskiego.

  • dzieci pozują do zdjęcia wspólnie z policjantami i strażakami
Powrót na górę strony