Wiadomości

Zatrzymany w Chełmnie kierowca prowadził po narkotykach i posiadał je przy sobie

Data publikacji 25.01.2023

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli audi, którego kierowca, jak się później okazało, kierował pod wpływem środków odurzających. W trakcie kontroli policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W nocy (24 stycznia 2023) o godz. 0.45, mundurowi zatrzymali do kontroli osobowe audi, które jechało ul. Żeglarską. Stróże prawa sprawdzili trzeźwość kierowcy, wykorzystując do tego celu zarówno alkomat, jak i narkotest. Mężczyzna nie był pod wpływem alkoholu, natomiast badanie drugim urządzeniem wskazało obecność w jego organizmie trzech różnych środków odurzających. W trakcie bardziej szczegółowej kontroli funkcjonariusze znaleźli przy kierującym narkotyki, które zabezpieczyli. 39-latkowi zatrzymano prawo jazdy. W szpitalu została pobrana od niego krew do badań, w celu określenia stężenia środków narkotycznych w jego organizmie. Audi, którym jechał zatrzymany mężczyzna zostało odholowane na parking strzeżony, natomiast on sam trafił do policyjnego aresztu.

Za te czyny, mężczyźnie grozi zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka kara finansowa, a także kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Powrót na górę strony