Wiadomości

Drogówka wyeliminowała z ruchu kolejnych nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 23.01.2023

W miniony weekend, który, jak się okazuje, dla niektórych rozpoczął się już w piątek, policjanci z Chełmna zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących na terenie Unisławia. W przypadków dwóch rowerzystów zakończyło się na wysokich mandatach, natomiast kierowca samochodu osobowego stracił prawo jazdy i już czeka na kolejne konsekwencje swojej lekkomyślnej decyzji.

Funkcjonariusze chełmińskiego ogniwa ruchu drogowego patrolując ulice Unisławia sprawdzali, czy kierowcy nie rozpoczęli weekendu za szybko. Jak się okazało już w piątek (20 stycznia 2023), ok. godz. 18.00 skontrolowali rowerzystę, który jechał swoim jednośladem mając w organizmie 1,10 promila. Mundurowi ukarali 56 latka mandatem karnym w wysokości 2,500 zł.

Tego samego dnia, ok. godz. 21.00, policjanci skontrolowali kierowcę bmw. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 0,64 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Kolejne konsekwencje, które grożą 29-latkowi to zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Niedzielne popołudnie (22 stycznia) nie było szczęśliwe dla 58-letniego rowerzysty. Stróże prawa w trakcie kontroli ponownie użyli alkomatu, a ten wskazał ponad promil alkoholu w organizmie kierującego. W tym przypadku również zakończyło się na wysokim mandacie karnym.

W ciągu ostatnich kilku dni byli to kolejni nietrzeźwi kierowcy, których w okolicy Unisławia ujawnili policjanci chełmińskiej drogówki, dlatego już teraz mundurowi zapowiedzieli wzmożone kontrole w tym rejonie.    

Powrót na górę strony