Wiadomości

Kierowcy w Kokocku i Borównie kierowali po alkoholu

Data publikacji 18.01.2023

Dwóch kierujących po alkoholu zatrzymali policjanci chełmińskiej drogówki patrolując drogi w gminach Chełmno i Unisław. Pomimo zaostrzenia kar za jazdę po alkoholu, w dalszym ciągu trafiają się nieodpowiedzialni kierowcy.

Wczoraj (17 stycznia 2023), chwilę po godz. 8.00 w miejscowości Kokocko (gm. Unisław), policjanci drogówki z Chełmna zatrzymali do kontroli osobowe volvo. Kierowca został poddany badaniu alkomatem, który wykazał, że mężczyzna miał w organizmie 0,4 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. 33-latek czeka teraz na decyzję, na jak długo je straci. Oprócz zakazu prowadzenia pojazdów zostanie również ukarany wysoką grzywną.

Tego samego dnia, ok. godz. 18.00 w Borównie (gm. Chełmno), chełmińska drogówka zatrzymała do kontroli rowerzystę, który również został przebadany alkomatem. Ten wskazał, że 45-letni mężczyzna jechał jednośladem, mając w organizmie 0,6 promila alkoholu. Funkcjonariusze ukarali go mandatem w wysokości 2500 zł.

Policjanci przestrzegają przed prowadzeniem pojazdów, zarówno będąc pod wpływem alkoholu, jak i środków działających podobnie, gdyż konsekwencje to nie tylko sądowy zakaz i wysoka kara finansowa, ale także kara więzienia. Dla kierujących na podwójnym gazie nie ma żadnej tolerancji, gdyż skutkiem ich postępowania może być utrata zdrowia i życia innych, niewinnych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony