Wiadomości

19-latek kierował po amfetaminie

Data publikacji 11.01.2023

Policjanci z Unisławia zatrzymali młodego kierowcę, który prowadził swoje auto pod wpływem środka odurzającego. Jego auto trafiło na parking strzeżony. Mężczyzna za kierowanie pod wpływem środka odurzającego ma zatrzymane prawo jazdy, jednak to nie koniec konsekwencji, które poniesie.

W poniedziałek (9 stycznia 2023) ok. godz. 15.20 w Unisławiu, policjanci z tamtejszego posterunku Policji zatrzymali do kontroli osobowego vw, którego kierowcą był młody mieszkaniec powiatu toruńskiego. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowcy, używając do tego celu alkomatu i narkotestu. Ten drugi wskazał obecność amfetaminy w organizmie mężczyzny. Samochód 19-latka został odholowany na parking strzeżony. Mundurowi zatrzymali kierowcy mu prawo jazdy, natomiast już w szpitalu została pobrana od niego krew do szczegółowego określenia stężenia narkotyku w jego organizmie w chwili kierowania.

Za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi zakaz prowadzenia pojazdów, a także kara pozbawienia wolności do dwóch lat. 

 

Powrót na górę strony