Wiadomości

Chełmińscy policjanci otrzymali drona

Data publikacji 19.12.2022

Wójtowie z Chełmna, Lisewa i Papowa Biskupiego przekazali na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie drona, który bez wątpienia będzie przydatny w trakcie prowadzonych przez policjantów działań. Urządzenie znajdzie zastosowanie zarówno, w trakcie akcji ruchu drogowego, jak również w trakcie poszukiwań osób w trudno dostępnym terenie.

W piątek (16 grudnia 2022), przedstawiciele gmin z Chełmna, Lisewa i Papowa Biskupiego przekazali szefowi chełmińskiej Policji, insp. Robertowi Olszewskiemu prezent, który przez mundurowych z  naszej jednostki był wyczekiwany. To nowoczesny dron, z szerokokątną kamerą, kamerą termowizyjną i zoomem, który pozwala na dostrzeżenie najmniejszych detali. Te funkcje pozwolą skutecznie walczyć z kierowcami łamiącymi przepisy, obserwować trudno dostępne miejsca, a także poszukiwać osób, w tym również po zmroku.

W komendzie Powiatowej Policji w Chełmnie pracują funkcjonariusze, którzy posiadają uprawnienia operatora tego rodzaju sprzętu, dlatego będzie on wykorzystywany przy każdej okazji, kiedy będzie to konieczne.    

 

  • przedstawiciele gmin przekazują drona policjantowi
Powrót na górę strony