Wiadomości

Debata społeczna w Kijewie Królewskim

Data publikacji 13.12.2022

19 grudnia w Kijewie Królewskim odbędzie się debata społeczna skierowana do osób starszych. Jej uczestnicy dowiedzą się, jakie zagrożenia najczęściej dotyczą tej grupy społecznej, a także na co powinni zwracać uwagę seniorzy. Policjanci omówią również funkcjonowanie aplikacji Moja Komenda, a także Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W sali wiejskiej w Kijewie Królewskim przy ul. Chełmińskiej 9 zaplanowano przeprowadzenie debaty społecznej, której głównym celem jest poruszenie zagadnień związanych z bezpieczeństwem seniorów. Rozpoczęcie debaty zaplanowano na godz. 11.00. W trakcie jej trwania zostaną omówione tematy związane z przestępczością na terenie gminy Kijewo Królewskie, a także zagrożeniami, które dotyczą bezpośrednio osoby starsze.

W debacie będą uczestniczyć funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie, a także podległego jej Posterunku Policji w Unisławiu. Wśród zaproszonych gości będą również przedstawiciele lokalnego samorządu. Będzie to czas, kiedy lokalna społeczność będzie mogła zadać pytania w sprawach, które ich nurtują, a mają wpływ na szeroko pojęte bezpieczeństwo.

Mundurowi omówią funkcjonowanie aplikacji Moja Komenda i Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także wskażą korzyści związane z ich działaniem.

Zachęcamy seniorów, a także osoby zainteresowane tematyką ich bezpieczeństwa z terenu gminy Kijewo Królewskie do udziału w debacie 19 grudnia o godz. 11.00 w sali wiejskiej w Kijewie Królewskim.     

 

Powrót na górę strony