Wiadomości

Kierował po narkotykach, a pasażer miał je przy sobie

Data publikacji 29.11.2022

Kierowca prowadził bez uprawnień. Nie mógł ich posiadać, ponieważ już obowiązywał go zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd. Jakby tego było mało, kierował pojazdem będąc pod wpływem narkotyków. Nie upiekło się również pasażerowi, który z nim podróżował. Policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Wczoraj (28 listopada 2022), chwilę przed północą, policjanci z Posterunku Policji w Unisławiu zatrzymali do kontroli osobowego peugeota, którym podróżowali dwaj mężczyźni. Po sprawdzeniu danych kierowcy w policyjnym systemie okazało się, że nie dość, że nie posiada on uprawnień, to wobec niego sąd orzekł zakaz prowadzenia pojazdów. Mundurowi przeprowadzili również badanie narkotestem, które wykazało, że kierowca prowadził będąc pod działaniem środków odurzających.

Funkcjonariusze skontrolowali również siedzącego obok pasażera. Przy 29-latku policjanci znaleźli narkotyki, które następnie zabezpieczyli.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. 34-letniemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast jego kolega za posiadanie niewielkiej ilości narkotyków może trafić za kratki na rok.    

Powrót na górę strony