Wiadomości

Kierowali na podwójnym gazie

Data publikacji 15.11.2022

Dwóch kierowców po narkotykach i jednego po alkoholu zatrzymali chełmińscy policjanci minionej doby. Dwaj stracili prawo jazdy, natomiast trzeci go nie posiadał, ponieważ już wcześniej odebrano mu je za jazdę w stanie nietrzeźwości.

W poniedziałek (14 listopada 2022), tuż przed 3.00, policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali w Żyglądzie kierowcę osobowego forda, którego zbadali narkotestem na obecność środków odurzających w organizmie. Badanie wykazało obecność niedozwolonej substancji, dlatego mundurowi zatrzymali 22-latkowi prawo jazdy.

Tego samego dnia ok. godz. 19.00 w Brzozowie, policjanci ruchu drogowego skontrolowali jadącego golfem 37-latka, który miał w organizmie 0,26 promila alkoholu. Okazało się również, że mężczyzna wcześniej stracił prawo jazdy za kierowanie po alkoholu i obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pod wpływem narkotyków kierował również mieszkaniec powiatu chełmińskiego, którego przed północą w Grubnie zatrzymali do kontroli funkcjonariusze z Chełmna. 26-letni kierowca stracił prawo jazdy, a jego peugeot trafił na policyjny parking.

Policjanci przypominają, że za jazdę w stanie nietrzeźwości, zarówno po alkoholu, jak i narkotykach, grozi nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka kara finansowa, a także kara pozbawienia wolności do dwóch lat. Niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów może skutkować odsiadką w więzieniu nawet przez 5 lat.

Powrót na górę strony