Wiadomości

Powiedział, że popełni samobójstwo, wytropił go policyjny pies

Data publikacji 29.09.2022

Mieszkaniec powiatu chełmińskiego oznajmił swoim bliskim, że popełni samobójstwo i wyszedł z domu, zabierając ze sobą przewód elektryczny. Na miejsce pojechał policyjny przewodnik z psem służbowym, który już po chwili podjął trop i doprowadził do mężczyzny, który przebywał w pobliskim lesie. Dzięki szybkiej reakcji udało się uniknąć tragedii.

Wczoraj (27 września 2022) popołudniu, dyżurny chełmińskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie, dotyczące mężczyzny, który wyszedł z domu, informując wcześniej swoją rodzinę, że popełni samobójstwo. Przyjmujący zgłoszenie funkcjonariusz wysłał na miejsce dzielnicowych, a także przewodnika z policyjnym psem tropiącym. Mundurowi ustalili dane i wygląd mężczyzny, a pies tropiący podjął trop, który zaprowadził policjantów do pobliskiego lasu. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać, ale szybko został zatrzymany. Ostatecznie 48-latek trafił do izby wytrzeźwień.

Nigdy nie wiadomo, czy osoby informujące o chęci odebrania sobie życia mają zamiar to zrobić, czy próbują wzbudzić zainteresowanie swoich bliskich. Dlatego też nie można bagatelizować takich sygnałów i podejmować natychmiastowe działania zaraz po uzyskaniu takiej informacji. Szybka reakcja funkcjonariuszy  po otrzymaniu zgłoszenia pozwoliła na odnalezienie poszukiwanego w ciągu kilkunastu minut, dzięki czemu udało się uniknąć tragedii.  

Pamiętajmy, że w sytuacji, kiedy potrzebujemy pomocy możemy zwrócić się do instytucji, które mogą nam pomóc. Z naszymi problemami nie zostawajmy sami, ponieważ są ludzie, którzy chcą i potrafią pomóc w różnych sytuacjach.

Gdzie szukać pomocy

Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym, infolinia 800 70 222, https://liniawsparcia.pl/

Antydepresyjny Telefon Zaufania 22 484 88 01, https://stopdepresji.pl/

Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu - 121 212

lub dzwoniąc pod numer alarmowy 112

  • policjant przewodnik psa służbowego pozuje do zdjęcia
  • przewodnik policyjnego psa tropiącego w trakcie poszukiwania człowieka w lesie
Powrót na górę strony