Wiadomości

Działania ROADPOL Safety Days w powiecie chełmińskim

Data publikacji 22.09.2022

Ogólnoeuropejska akcja, której celem jest poprawa świadomości uczestników ruchu drogowego i kształtowanie prawidłowych zachowań na drodze, jak co roku prowadzona była również w powiecie chełmińskim. Policjanci ruchu drogowego reagowali na wykroczenia drogowe i rozmawiali z kierowcami, a także uczestniczyli w zajęciach teoretycznych z kursantami szkoły nauki jazdy.

Wczoraj (21 września 2022), mundurowi z chełmińskiej drogówki, jak każdego dnia realizowali swoje obowiązki służbowe ujawniając sprawców wykroczeń drogowych. W związku z prowadzoną akcją ROADPOL Safety Days, przy okazji kontroli drogowych funkcjonariusze rozmawiali z kierowcami, tłumacząc, jakie konsekwencje niesie za sobą łamanie przepisów kodeksu drogowego i brawura za kierownicą. Szczególną uwagę poświęcali przekraczaniu dozwolonej prędkości, a także stosowaniu pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia najmłodszych pasażerów.

W ramach prowadzonej akcji, policjanci odwiedzili również uczniów zespołu szkól w Grubnie, którzy są kursantami szkoły nauki jazdy. W trakcie zajęć teoretycznych, instruktor i funkcjonariusz omawiali kwestie związane z bezpieczeństwem na drodze, a także to, co najbardziej interesuje przyszłych kierowców, czyli wysokość mandatów i liczba punktów karnych przypisana do poszczególnych wykroczeń. Prowadzący zajęcia mundurowy opowiedział również o skutkach jazdy po alkoholu i narkotykach. Była również mowa o tragicznych wydarzeniach z dróg naszego powiatu, które miały miejsce w ciągu kilku ostatnich lat – ku przestrodze.

Wart uwagi jest fakt, że tego dnia na drogach powiatu chełmińskiego nie odnotowano poważniejszych zdarzeń drogowych i miejmy nadzieję, że takich dni na będzie jak najwięcej.     

  • policjant ruchu drogowego mierzy prędkość jadącego pojazdu
  • policjant prowadzi zajęcia z kursantami szkoły nauki jazdy
  • policjant prowadzi zajęcia z kursantami szkoły nauki jazdy
  • policjant ruchu drogowego rozmawia z kierowcą
Powrót na górę strony