Wiadomości

Bezpieczna Droga do Szkoły w powiecie chełmińskim

Data publikacji 02.09.2022

Jak co roku, policjanci chełmińskiej komendy prowadzą wzmożony nadzór w rejonach szkół i przejść dla pieszych, w związku z rozpoczęciem roku szkolnego. Policjanci przypominają o prawidłowym przemieszczaniu się po drogach i zachowaniu szczególnej ostrożności, zarówno przez pieszych, jak i kierujących. Funkcjonariusze nie będą również tolerować łamania przepisów ruchu drogowego, szczególnie w rejonach placówek oświatowych.

Początek roku szkolnego to szczególny czas dla uczniów, rodziców, a także policjantów, którzy czuwają nad bezpieczeństwem dzieci zmierzających do szkół i wracających z nich do domów. Jak to często bywa, początki są trudne i trzeba się przestawić z wakacyjnej beztroski na schematyczny rozkład dnia. Zanim jednak dzieci i młodzież wdrożą się na dobre w szkolne obowiązki, a kierowcy przyzwyczają się  zwiększonego ruchu w rejonach placówek oświatowych minie trochę czasu, dlatego ważne jest, aby piesi i rowerzyści przypomnieli sobie o podstawowych zasadach poruszania się po drogach publicznych, a kierowcy zachowali wzmożoną czujność.

Właśnie w tym celu, w dniach 1-9 września, głównym zadaniem policjantów jest patrolowanie i obserwacja miejsc, gdzie w godzinach porannych i po zakończeniu zajęć w szkołach, ruch jest szczególnie wzmożony. Funkcjonariusze będą egzekwować od uczestników ruchu drogowego przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym wobec pieszych, a także prawidłowy sposób przewożenia dzieci w pojazdach.

Policjanci apelują do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a także wzajemne zrozumienie i szacunek dla innych uczestników ruchu, szczególnie tych najmłodszych.  

  • policjant-dzielnicowy obserwuje rejon szkoły i przejścia dla pieszych
  • policjant-dzielnicowy obserwuje  rejon przejścia dla pieszych
Powrót na górę strony