Wiadomości

Policjanci z Chełmna pobiegli w charytatywnym biegu

Data publikacji 11.08.2022

Z okazji 25-lecia swojej działalności, Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach zorganizowała Wirtualny Bieg Charytatywny, z którego wpływy przeznaczone będą na rzecz podopiecznych fundacji. W tym przedsięwzięciu wzięli udział również funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie.

10 sierpnia o godz. 11.00, na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Mielcarskiego w Chełmnie zebrała się grupa funkcjonariuszy chełmińskiej policji, którzy wcześniej zgłosili się do wirtualnego biegu, zorganizowanego przez Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Zgodnie z regulaminem, w terminie do 10 sierpnia należało dokonać zgłoszenia do biegu i uiścić opłatę startową, lub wyższą, jako darowiznę na rzecz fundacji. Uczestnicy biegu zobowiązani są do przebiegnięcia lub przejścia dowolnego dystansu w czasie min. 25 minut, udokumentowania tego za pomocą aplikacji, smartwatcha lub w innej formie w taki sposób, aby widoczna była data aktywności, jej czas i pokonany dystans. Te dane należy następnie przesłać na stronę wskazaną w regulaminie biegu. Każdy, kto zapisał się do biegu w terminie ma na to czas do 18 sierpnia.

Policjanci z Chełmna rozpoczęli bieg na bieżni biegnącej wokół stadionu, a następnie podzielili się na dwie grupy. Część z nich wybiegła poza stadion i zmagała się z chełmińskimi wzniesieniami, po czym wrócili na stadion, a pozostali kontynuowali bieg na bieżni. Każdy z uczestników biegu wykonał plan minimum, a średni pokonany dystans wyniósł ponad 5 km. Nie to jednak było najważniejsze. Celem tej inicjatywy, oprócz wsparcia fundacji jest propagowanie sportowej rywalizacji, jako skutecznej metody rozwoju osobistego, a także integracja środowiska policyjnego.

Jako policjanci z Chełmna do tego przedsięwzięcia podeszliśmy w szczególny sposób, gdyż cały czas mamy w głowach wydarzenie z 2018 roku, kiedy w służbie zginął nasz kolega Marek Mieczkowski. Straciliśmy wspaniałego kolegę, jego żona męża, a dwójka małych dzieci – ojca. Nasze środowisko doświadczyło tego, czego nie życzymy nikomu. Dlatego tym bardziej zdajemy sobie sprawę, że wpieranie fundacji pomagającej rodzinom policjantów i policjantek, którzy zginęli służąc obywatelom jest niezwykle istotne.

Chcąc wesprzeć działalność fundacji możemy przekazać 1% podatku w corocznym zeznaniu, lub wpłacając środki jako darowiznę na podane konto:

Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach
Konto PKO BP VI O/Warszawa nr 74 1020 1068 0000 1802 0059 9167

  • funkcjonariusze pozują do zdjęcia
  • policjanci w trakcie biegu charytatywnego
  • policjanci w trakcie biegu
  • policjanci w trakcie biegu
  • policjanci w trakcie biegu
  • uczestnik biegu
  • uczestnicy biegu
  • uczestnicy biegu charytatywnego
Powrót na górę strony