Wiadomości

Obchody Święta Policji w Chełmnie

Data publikacji 22.07.2022

W dniu dzisiejszym (22.07.2022) w Chełmnie odbyła się uroczystość z okazji obchodów Święta Policji, w którym wzięli udział policjanci i zaproszeni goście. Podczas tej uroczystości czterdziestu pięciu policjantów zostało mianowanych na wyższe stopnie służbowe. Nie zabrakło również podziękowań za zaangażowanie i rzetelność podczas codziennej służby.

Ceremonię w Państwowej Szkole Muzycznej w Chełmnie na ul. Świętojerskiej rozpoczął dowódca uroczystości Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego kom. Adrian Śliwowski, który złożył meldunek Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Marcinowi Wożniakowi. Następnie zarówno Komendant Powiatowy Policji w Chełmnie insp. Robert Olszewski jak i Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy wygłosili przemówienia i przywitali wszystkich obecnych funkcjonariuszy oraz przybyłych gości.

Czterdziestu pięciu policjantów w trakcie obchodów Święta Policji w Chełmnie zostało mianowanych na wyższe stopnie służbowe. Trzech funkcjonariuszy otrzymało nagrody z rąk Starosty Chełmińskiego Pana Zdzisława Gamańskiego. Nie zabrakło również wyróżnień wręczonych przez przedstawicieli samorządów terytorialnych powiatu chełmińskiego. Święto Policji przypada 24 lipca, w 103 rocznicę powstania Policji Państwowej.

Komendant Powiatowy Policji w Chełmnie podziękował wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym za włożony trud wykonywanych obowiązkach służbowych. Życzył wytrwałości w służbie oraz wsparcia ze strony rodzin.

 

Powrót na górę strony