Wiadomości

Wysokie mandaty za przeładowanie i prędkość

Data publikacji 16.05.2022

Policjanci chełmińskiej drogówki nałożyli na dwóch kierowców mandaty karne na łączną kwotę 5 tys. zł. Jeden z nich dodatkowo stracił prawo jazdy na 3 miesiące za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym.

W piątek (13 maja) popołudniu w Brzozowie, funkcjonariusze ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli  dostawczego mercedesa, który zwrócił na siebie uwagę ładunkiem, który nie był zabezpieczony. Kierowca przewoził palety z pelletem opałowym, które nie były w żaden sposób zabezpieczone. Okazało się również, że przewożony ładunek jest zbyt ciężki. Auto było załadowane towarem 3050 kg cięższym, niż było to dopuszczone dla tego pojazdu. 36-letni kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 3000 zł, a pellet trzeba było przeładować na inny pojazd.

Dzień później, mundurowi kontrolowali prędkość pojazdów w obszarze zabudowanym w Nowych Dobrach. Ok. godz. 7.20 ręczny miernik prędkości zarejestrował jazdę z prędkością 117 km/h. 27-latek, który kierował dostawczym oplem przekroczył prędkość o 67 km/h, za co mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące. Oprócz tego, kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 2000 zł, a na jego konto wpłynęło 10 pkt karnych.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i uruchomienie wyobraźni, bo do tragedii potrzeba niewiele.

  • wynik pomiaru ręcznym miernikiem prędkości
  • pojazd kontrolowany przez policjantów
  • radiowóz i kontrolowany przez policjantów pojazd dostawczy
Powrót na górę strony