Wiadomości

Policjanci z Chełmna najlepsi w regatach smoczych łodzi w Malborku

Data publikacji 29.06.2021

W sobotę 26 czerwca w Malborku odbyły się V Mistrzostwa Służby Więziennej Smoczych Łodzi o Puchar Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZFiPW w Warszawie. W rywalizacji wzięło udział 6 załóg, w tym 2 z Chełmna. Chełmińscy policjanci okazali się bezkonkurencyjni i zajęli dwa pierwsze miejsca.

Urokliwa rzeka Nogat była areną zmagań dla wioślarzy, którzy brali udział w zawodach smoczych łodzi w Malborku. Drużyny ścigały się na dystansie 200 metrów. Każda drużyna liczyła po 10 zawodników w łodzi. Wszystkie ekipy wzięły udział w trzech wyścigach, w których istotne były czasy przepłynięcia dystansu. Drużyny, które uzyskały dwa najlepsze czasy zakwalifikowały się do finału A imprezy. Oba miejsca przypadły policjantom z Chełmna. Chełmińscy policjanci w sobotę zmierzyli się ze sobą dwukrotnie, raz w biegu numer 3, natomiast drugi wyścig to starcie finałowe. W każdej próbie były to zacięte i widowiskowe zmagania. Bratobójcze starcia dwukrotnie wygrała drużyna KPP Chełmno 1.  
W jednej z chełmińskich drużyn gościnnie wystąpiła również była zawodniczka „chełmińskiego dragona”, a obecnie funkcjonariuszka Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim.

Chełmińscy policjanci od kilku lat biorą udział w zawodach smoczych łodzi, które organizowane są przez Stowarzyszenie Sportów Wodnych Dragon z Chełmna. W Zawodach tych biorą udział drużyny z całej Polski i są one silnie obsadzone. Mimo to, drużyna chełmińskich policjantów każdego roku nie schodzi z podium. Większość funkcjonariuszy chełmińskiej komendy regularnie trenuje tą niezbyt popularną dyscyplinę sportu. Żadna jednostka Policji w garnizonie kujawsko-pomorskim nie może się pochwalić drużyną w tej dziedzinie sportów wodnych, a na terenie kraju również jest ich niewiele. Wyścigi smoczych łodzi to dyscyplina, w której niezbędne jest połączenie siły, techniki, kondycji, synchronizacji
i zdyscyplinowania. Bardzo ważne jest również zaangażowanie, którego naszym funkcjonariuszom nie brakuje. Taka forma spędzania czasu poza służba niewątpliwie pozwala policjantom zżyć się ze sobą, poznać się w okolicznościach innych, niż te w codziennej służbie. Nie bez znaczenia jest tutaj postawa szefa chełmińskiej Policji, który stawia na sport, zdrowy styl życia i zachęca swoich podwładnych do aktywności fizycznej. Sam aktywnie bierze udział w organizowanych zajęciach, treningach oraz zawodach. Funkcjonariusze mają okazję przekonać się, że można służyć obywatelom, na co dzień przestrzegać hierarchii obowiązującej w naszej formacji, ale również spędzać ze sobą czas uprawiając sport. 

Komendant Powiatowy Policji w Chełmnie insp. Robert Olszewski kilka miesięcy temu pierwszy raz wziął udział w treningu „smoków” i jak widać, złapał bakcyla. Już wiadomo, że poczyni starania, aby zorganizować w Chełmnie mistrzostwa służb mundurowych smoczych łodzi. Widząc dotychczasowe zaangażowanie, wierzymy, że się uda.

 

  • drużyna komendy Powiatowej Policji w Chełmnie pozuje do zdjęcia
  • 1 drużyna Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie pozuje do zdjęcia
  • 2 Drużyna Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie pozuje do zdjęcia
  • Widok ze smoczej łodzi
  • Smocza łódź na wodzie
  • wyścig smoczych łodzi na wodzie
  • smocza łódź na wodzie
  • zawodnicy płyną smoczą łodzią
  • pierwsza drużyna policjantów z Chełmna pozuje do zdjęć z medalami
  • druga drużyna policjantów z Chełmna pozuje do zdjęcia z medalami

Film VID-20210628-WA0004.mp4

Pobierz plik VID-20210628-WA0004.mp4 (format mp4 - rozmiar 17.97 MB)

Film VID-20210628-WA0005.mp4

Pobierz plik VID-20210628-WA0005.mp4 (format mp4 - rozmiar 17.53 MB)

Powrót na górę strony