Nowy funkcjonariusz w szeregach chełmińskiej policji - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

Nowy funkcjonariusz w szeregach chełmińskiej policji

"Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta...” - to początek roty ślubowania, którą składają przyjmowani do służby funkcjonariusze. Uroczystą przysięgę złożył posterunkowy, który wstąpił w szeregi chełmińskiej policji.

Wczoraj (18.11.20) o godz. 12.00 Komendant Powiatowy Policji w Chełmnie insp. Robert Olszewski odebrał ślubowanie od nowo przyjętego policjanta. W trakcie uroczystości Komendant, odnosząc się do słów wypowiedzianej przysięgi, podkreślił, jak ważne i odpowiedzialne zadania stoją przed policjantem. Wyraził nadzieję, że zaangażowanie i poczucie odpowiedzialności pozwoli mu na pokonanie wszystkich przeszkód w trudach codziennej służby. Jednocześnie, złożył życzenia satysfakcji z realizacji zadań służbowych, sukcesów zawodowych, a także dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym oraz rodzinnym.

Wkrótce policjant wyjedzie na kurs podstawowy, podczas którego zdobędzie wiedzę oraz umiejętności niezbędne do dalszej pracy. Po odbyciu przeszkolenia rozpocznie służbę  w chełmińskiej jednostce policji.