CHEŁMIŃSKA POLICJANTKA ROZMAWIAŁA Z DZIEĆMI O BEZPIECZEŃSTWIE - Wiadomości - KPP w Chełmnie

Wiadomości

CHEŁMIŃSKA POLICJANTKA ROZMAWIAŁA Z DZIEĆMI O BEZPIECZEŃSTWIE

Data publikacji 31.10.2019

W ramach akcji „Świeć Przykładem”, policjantka z miejscowej komendy, odwiedziła najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Kolnie. Podczas spotkania, funkcjonariuszka najwięcej uwagi poświęciła zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem na drodze, podkreślając istotną rolę odblasków.

Wczoraj (30.10.19) w ramach akcji „Świeć Przykładem”, chełmińska policjantka spotkała się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Kolnie. Podczas pogadanki funkcjonariuszka poruszyła temat prawidłowych postaw i zachowań na drodze, przypominając o tym jak istotny wpływ na nasze bezpieczeństwo ma korzystanie z elementów odblaskowych. Policjantka tłumaczyła dzieciom, że dzięki nim jesteśmy bardziej widoczni na drodze a świecący element umieszczony w widocznym miejscu może uratować nasze zdrowie a nawet życie. Ponadto, funkcjonariuszka przypomniała numery alarmowe, omówiła jak właściwie zachować się podczas kontaktu z obcymi osobami, czy też w jaki sposób bronić się przed atakiem zwierzęcia.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i bez trudu odpowiadały na zadawane pytania.  Na zakończenie, wszystkie maluchy otrzymały kolorowe odblaski.

  • policjantka opowiada dzieciom o bezpiecznych i właściwych zachowaniach na drodze
  • Policjantka rozmawia z dziećmi o bezpieczeństwie
  • policjantka pokazuje dzieciom tubę profilaktyczną obrazującą jak duże znaczenie dla bezpieczeństwa ma korzystanie z elementów odblaskowych
  • policjantka pokazuje dzieciom jak właściwie poruszać się po drodze
  • policjantka ogląda z dziećmi film przedstawiający właściwe zachowania dzieci
  • policjantka pokazuje dzieciom grę planszową dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym
  • policjantka rozdaje dzieciom odblaski